Atrakcje w Bieszczadach

Strefa Relaksu

Jacuzzi, sauna fińska i oferta zabiegów

Po czasie fizycznego wysiłku polecamy szczególnie saunę fińską z rytuałami zapachowymi do wyboru co pozwoli oczyścić i zrelaksować organizm. Uzupełnienie stanowią zabiegi peelingujące.

Nowością Strefy Relaksu jest jacuzzi, które pozwoli się odprężyć.

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty masaży na twarz i ciało, począwszy od relaksacyjnych, przez liftingujące po sportowe. 

Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu

Szlaki piesze

w sercu Bieszczad

Szczególnie polecamy noowotwartą ścieżkę przyrodniczo-historyczną "Dziki Hon", rozpoczynającą się przy Ośrodku prowadząca zalesioną trasą, granią i  grzbietem górskim przy szczycie Hon (820m n.p.m), czerwonym szlakiem i kończąca się przy Bacówce "Pod Honem".

Czas przejścia: ok 1 godziny

Szlak czerwony.

 – Cisna – Smerek: przez Małe Jasło(1097)- Jasło(1153) – Okrąglik (1101) – Fereczata (1102)
Czas przejścia ok 6 godzin.

Mniej znany, ale bardzo atrakcyjny odcinek szlaku czerwonego.
Z najwyższego punktu trasy z Jasła (1153) rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na całe Bieszczady. Widać wszystkie główne pasma.
Na Okrągliku (1101) znajduje się granica państwa oraz szlak graniczny: niebieski polski i czerwony słowacki.

Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze

Szlak czerwony

fragment głównego szlaku beskidzkiego

- Smerek (wieś) – Smerek (1222) – Połonina Wetlińska (1255) – Brzegi Górne
Czas przejścia ok 6 godzin.
Tu już wchodzimy na wysokie partie Bieszczadów.

– Smerek (1222) – wierzchołek to dwa równoległe grzbiety z licznymi wychodniami skalnymi. Na jednym z nich znajduje się krzyż. Jest jeden z najładniejszych punktów widokowych na większość pasm polskich Bieszczadów. Idealne miejsce do podziwiania majestatycznych wschodów słońca.
Ze Smereka przez Przełęcz Orłowicza(1099) – węzeł szlaków – idziemy w kierunku Hnatowego Berda skąd widać już doskonale szczyty Połoniny Wetlińskiej Roh(1255) i Osadzki Wierch(1253).

Nowo poprowadzonym szlakiem docieramy do obwodnicy w Brzegach Górnych. Jest to jedna z najczęściej przemierzanych tras w Bieszczadach.

Szlak czerwony Szlak czerwony Szlak czerwony

Szlak zielony

Korbania

Bezpośrednio przy cerkwi w Łopience rozpoczyna się zielony szlak na pięknie położony szczyt widokowy Korbania (894) z wieżą widokową, z którego rozciąga się bardzo szeroka panorama na Góry Słonne, Jezioro Solińskie, Pasmo Żukowa, Magurę Łomiańską (najwyższy szczyt Gór Sanocko – Turczańskich leży po stronie Ukraińskiej), Otryt oraz Połoniny.

Mijając po drodze wiatę i dwa oczka wodnymi warto podejść do przełęczy Hyrcza i stojącej na niej kapliczki. Prowadzi tam ok. 150m ścieżka. Można do niej podejść i tą samą drogą wrócić na szlak prowadzący na Korbanię (warto tam podejść szczególnie gdy jest się pierwszy raz).

Szlak zielony Szlak zielony Szlak zielony

Bieganie, skitury w górach

Bieszczadzka Kolejka Leśna i leśne zoo

Bieganie w Bieszczadach
Pasjonaci biegów górskich mają u nas wymarzoną bazę do treningów.
Cisna to krajowe centrum tego sportu. Miejsce organizacji słynnego Biegu Rzeźnika.

Bieszczadzka Kolejka Leśna
W odległości ok 2 km od Perełki znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, najliczniej odwiedzanej atrakcji Bieszczad.
Naprzeciw naszego Ośrodka znajduje się przystanek kolejki w Cisnej (ok 600 m).

Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach

Warsztaty pisania ikon

Wielkim zainteresowaniem cieszą się wrasztaty pisania ikon.

W trakcie 5-dniowych warsztatów pod czujnym okiem pani Jadwigi Denisiuk i jej zespołu z Pracowni Ikon Veraikon w Cisnej każdy z uczestników pisze własną ikonę i zabiera ze sobą do domu.

Urozmaiceniem warsztatów są wyprawy na okoliczne trasy, a także prywatne zwiedzanie pobliskich cerkwii i galerii i pracowni ikon Veraikon.

Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon