Atrakcje w Bieszczadach

Strefa Relaksu

Jacuzzi, sauna fińska i oferta zabiegów

Po czasie fizycznego wysiłku polecamy szczególnie saunę fińską z rytuałami zapachowymi do wyboru co pozwoli oczyścić i zrelaksować organizm. Uzupełnienie stanowią zabiegi peelingujące.

Nowością Strefy Relaksu jest jacuzzi, które pozwoli się odprężyć.

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty masaży na twarz i ciało, począwszy od relaksacyjnych, przez liftingujące po sportowe. 

Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu Strefa Relaksu

Atrakcje okolicy

Cisna zachęca od odkrywania niezwykłych atrakcje tego urokliwego miejsca! Będąc w Cisnej warto koniecznie wybrać się na malowniczą ścieżkę dydaktyczno-historyczną "Dziki Hon". Zajmie to tylko godzinę, a będziesz mógł zgłębić fascynującą historię tego regionu.

Odpocząć można na plaży nad rzeką Solinką, która przepływa przez Cisną. Zaledwie kilka minut spaceru i już można cieszyć się relaksem nad wodą. Ten naturalny raj na pewno zaskoczy swoim urokiem.
Nie można pominąć jednej z największych atrakcji - Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, która znajduje się zaledwie 2 km od ośrodka. Można z niej podziwiać przepiękne krajobrazy i przeżyć niezapomnianą podróż tym historycznym środkiem transportu.

Atrakcje okolicy

Aby zapewnić najmłodszym turystom wyjątkowe wrażenia, polecamy odwiedzić leśne zoo w Lisznej. Tam będą mieli okazję bliżej poznać i karmić fantastyczne zwierzęta. To z pewnością zostanie na długo w ich pamięci.
Miłośnikom pieszych wycieczek polecamy Jeleni Skok, gdzie czeka na odwiedzających wieża widokowa. Z niej roztacza się niesamowity widok na okoliczne tereny. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie kontakt Miłośników sztuki zainteresuje napewno Galeria Ikon Veraikon. To miejsce prowadzone przez Jadwigę Denisiuk pełne jest niezwykłych dzieł, które zachwycą każdego pasjonata sztuki.
Co najważniejsze, oba wymienione miejsca znajdują się zaledwie kilkuset metrów od Perełki.

Przekonaj się, jak wiele fascynujących atrakcji czeka na Ciebie w tym wyjątkowym miejscu!

Szlaki piesze

w sercu Bieszczad

Szczególnie polecamy noowotwartą ścieżkę przyrodniczo-historyczną "Dziki Hon", rozpoczynającą się przy Ośrodku prowadząca zalesioną trasą, granią i  grzbietem górskim przy szczycie Hon (820m n.p.m), czerwonym szlakiem i kończąca się przy Bacówce "Pod Honem".

Czas przejścia: ok 1 godziny

Szlak czerwony.

 – Cisna – Smerek: przez Małe Jasło(1097)- Jasło(1153) – Okrąglik (1101) – Fereczata (1102)
Czas przejścia ok 6 godzin.

Mniej znany, ale bardzo atrakcyjny odcinek szlaku czerwonego.
Z najwyższego punktu trasy z Jasła (1153) rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na całe Bieszczady. Widać wszystkie główne pasma.
Na Okrągliku (1101) znajduje się granica państwa oraz szlak graniczny: niebieski polski i czerwony słowacki.

Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze Szlaki piesze

Szlak czerwony

fragment głównego szlaku beskidzkiego

- Smerek (wieś) – Smerek (1222) – Połonina Wetlińska (1255) – Brzegi Górne
Czas przejścia ok 6 godzin.
Tu już wchodzimy na wysokie partie Bieszczadów.

– Smerek (1222) – wierzchołek to dwa równoległe grzbiety z licznymi wychodniami skalnymi. Na jednym z nich znajduje się krzyż. Jest jeden z najładniejszych punktów widokowych na większość pasm polskich Bieszczadów. Idealne miejsce do podziwiania majestatycznych wschodów słońca.
Ze Smereka przez Przełęcz Orłowicza(1099) – węzeł szlaków – idziemy w kierunku Hnatowego Berda skąd widać już doskonale szczyty Połoniny Wetlińskiej Roh(1255) i Osadzki Wierch(1253).

Nowo poprowadzonym szlakiem docieramy do obwodnicy w Brzegach Górnych. Jest to jedna z najczęściej przemierzanych tras w Bieszczadach.

Szlak czerwony Szlak czerwony Szlak czerwony

Szlak zielony

Korbania

Bezpośrednio przy cerkwi w Łopience rozpoczyna się zielony szlak na pięknie położony szczyt widokowy Korbania (894) z wieżą widokową, z którego rozciąga się bardzo szeroka panorama na Góry Słonne, Jezioro Solińskie, Pasmo Żukowa, Magurę Łomiańską (najwyższy szczyt Gór Sanocko – Turczańskich leży po stronie Ukraińskiej), Otryt oraz Połoniny.

Mijając po drodze wiatę i dwa oczka wodnymi warto podejść do przełęczy Hyrcza i stojącej na niej kapliczki. Prowadzi tam ok. 150m ścieżka. Można do niej podejść i tą samą drogą wrócić na szlak prowadzący na Korbanię (warto tam podejść szczególnie gdy jest się pierwszy raz).

Szlak zielony Szlak zielony Szlak zielony

Bieganie, skitury w górach

Bieszczadzka Kolejka Leśna i leśne zoo

Bieganie w Bieszczadach
Pasjonaci biegów górskich mają u nas wymarzoną bazę do treningów.
Cisna to krajowe centrum tego sportu. Miejsce organizacji słynnego Biegu Rzeźnika.

Bieszczadzka Kolejka Leśna
W odległości ok 2 km od Perełki znajduje się główna stacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, najliczniej odwiedzanej atrakcji Bieszczad.
Naprzeciw naszego Ośrodka znajduje się przystanek kolejki w Cisnej (ok 600 m).

Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach Bieganie, skitury w górach

Warsztaty pisania ikon

Wielkim zainteresowaniem cieszą się wrasztaty pisania ikon.

W trakcie 5-dniowych warsztatów pod czujnym okiem pani Jadwigi Denisiuk i jej zespołu z Pracowni Ikon Veraikon w Cisnej każdy z uczestników pisze własną ikonę i zabiera ze sobą do domu.

Urozmaiceniem warsztatów są wyprawy na okoliczne trasy, a także prywatne zwiedzanie pobliskich cerkwii i galerii i pracowni ikon Veraikon.

Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon Warsztaty pisania ikon