Bieszczadzka Kolejka Leśna

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Cisna, miejscowość położona w sercu Bieszczadów, słynie z wielu atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest przejazd  Bieszczadzką Kolejką Leśną na dwóch trasach Majdan - Balnica-Majdan kolejką spalinową. Obcenie przejazd paraowozem stał się dostępny ponownie dzięki otwarciu trasy Majdan-Dołżyca-Majdan. To wyjątkowe przeżycie, które na pewno wzbudzi wiele emocji i zostawi niezapomniane wspomnienia.
Bieszczadzka Kolej Leśna, znana również jako "Perełka Bieszczadów", to jedna z niewielu czynnych kolejek leśnych w Polsce. Jej historia sięga początków XX wieku i łączy się z gospodarką leśną i przewozem drewna. Dziś jednak, oprócz funkcji transportowej, ta malownicza kolejka pełni również rolę atrakcji turystycznej, przyciągając tłumy miłośników natury i piękna Bieszczadów.

Po przerwie, trasa Majdan-Dołżyca-Majdan została wreszcie ponownie udostępniona dla turystów, umożliwiając odbycie niezapomnianego przejazdu parowozem. Ta około 15-kilometrowa trasa prowadzi przez zapierające dech w piersiach krajobrazy Bieszczadów, ukazując ich dziką i nieskażoną naturę. Podczas podróży możemy podziwiać przepiękne lasy, rzeki i górskie widoki, które z pewnością zapadną w pamięć na długo.
Przejazd parowozem to także wyjątkowe doświadczenie dla miłośników historii i techniki. Parowóz, który jest używany na kolejce, to prawdziwy zabytek, który został odrestaurowany i działa zgodnie z oryginalnymi zasadami. Dźwięk parującej lokomotywy i wiejejący wiatr w włosach sprawiają, że czujemy się jak podróżnicy sprzed lat, przenoszący się w czasie do epoki kolejnictwa.

Po przejeździe kolejką, warto udać się do Perełki, popularnej restauracji znajdującej się niedaleko stacji kolejki. To idealne miejsce na zasłużony relaks po emocjach związanych z podróżą. Perełka słynie z pysznych posiłków, serwując tradycyjne dania kuchni bieszczadzkiej. Możemy tam skosztować regionalne specjały, takie jak pierogi z mięsem, hreczaniki w sosie grzybowym czy też twarożniki. Restauracja posiada także przyjemny ogródektaras i ogródek, gdzie można zrelaksować się przy lampce wina i delektować się pięknymi widokami okolicy.

Przejazd parowozem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej to niezapomniane przeżycie, które przynosi mnóstwo radości i wzruszeń. Cisna, jako miejsce startowe tej fantastycznej przygody, oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak liczne szlaki turystyczne, piękne jeziora czy malownicze wioski bieszczadzkie. Przyjazd tutaj z pewnością będzie nie tylko wyjątkowym doświadczeniem dla miłośników kolejnictwa, ale także okazją do odkrywania uroków Bieszczadów i degustacji lokalnych specjałów.

← Wróć do Bloga